Özel Ekipman Lashing Hizmeti

Özel Ekipman Lashing , Konteyner içerisinde yüklenen malzemelerin sabitlenmesi ve aynı zamanda da sabitlenen ürünlerin çözülmesi için gerekli olan bütün hizmetleri müşterilerimize sunuyoruz.

Ulusal ve Uluslar arası taşımacılıkta malzemelerin ve ekipmanların zamanında ve en doğru şekilde ulaştırılması sağlamaktayız. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında Lashing hizmeti geliyor. Bu sistem sayesinde taşınma işlemleri boşaltılma ve yüklenme işlemleri en doğru şekilde gerçekleşecektir.

Güvenli yükleme son derece önemlidir. Kazaların ve problemlerin önlenmesi açısından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Özellikle römork, yarı römork ve kamyonlar mutlaka ağırlıklarını aşmamalıdır. İzin verilen maksimum aks ağırlıklarından fazla yük taşımamalıdır. Araçlara göre yük yüklenmesi gerekiyor. Aracın alabileceği kadar yük dindirilmesi gerekiyor. Bu hem ekonomik hem de güvenlik açısından son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Bunun dışında yük bağlama halkaları da çok önemli araçların arasında geliyor. Buna göre araçların sağ ve sol kısımlarında aracın ekseni boyunca yanlarda olması gerekiyor. Ve her biri 2,200 kg çekme kuvvetine sahip olması gerekiyor. Yarı römork ürününde toplam da 24 tane yük bağlama halkasının olması gerekiyor.

Araç konstrüksiyonun stabilitesi de son derece önemlidir. Yük taşımayı uygun olan araçların güveni de beraberinde getirebileceği bir konstrüksiyonu olmalıdır. Yükleri taşıyan araçların taşınan yükün ağırlığının en az yüzde 80’ine denk gelen bir güçle çarpmayı önleyebilecek mukavemette olması gerekmektedir.

Araçların tabanlarının yüklerin kaymasını engelleyecek şekilde yapılması ve kaplanması gerekir. Bu yükün sağlıklı şekilde taşınmasını sağlayan en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

HİZMET HAKKINDA BAZI GÖRSELLER

Lashing Hizmetini Kim Yapar ?

Lashing işlemi Türk Ticaret Kanunu ve Incoterms 2010 kurallarına göre satıcı yani gönderici tarafından yapılmak mecburiyetindedir. Bu işlem eşyanın hazır olduktan sonra ambalajlanması esnasında gerçekleşir. gönderen, eşyayı zarar ve ziyadan koruyacak şekilde ambalajlamak mecburiyetindedir. Ayrıca gönderici, eşyanın boşaltım sırasında meydana gelecek hasarı engellemek adına işaretleme yapması gerekiyorsa bu işaretlemeyi de yapmak mecburiyetindedir ki bunu mal yüklenirken yapar.

Ofisimizi ziyaret ederek veya Telefon , mail yoluyla 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp hattımız dan da bilgi aktarımı sağlayabilirsiniz.

2013 yılından bu yana kurumsal ve öncü adımlarla sektörümüze yön vermeye devam ediyoruz.

X