Konteyner Lashing Hizmeti

Konteyner lashing , söz konusu taşımacılık türlerinde malların taşınmasına yarayan ve Türk Dil Kurumu’na göre karşılığı “kapsak” olan kutu şeklindeki ürünlerdir.

Mallar konteynerlara yüklenirken sabit kalıp zarar görmemesi çok ehemmiyet arz eden bir husus olduğu için “lashing” dediğimiz sabitleme işlemi karşımıza çıkmaktadır. Mallar konteynerların içerisende zaten güvende değil mi gibi bir soru sorulabilir. Bu sorunun cevabı malın çeşidinde gizlidir. Zira mal konteynera konulsa bile elleçleme işlemlerinde sallanma veya hareket etme durumlarında zarar görebilir. Lashing işlemi ise bu durumu engellemek adına yapılmaktadır. Yüklerin yüklendikleri taşıma aracına muhtemel sarsıntılar sırasında yerlerinden oynamamalır için tehlikeyi bertaraf etmek maksadı ile ürünün hasarını engellemek, halat, sapan, ağ, kalas ve demir gibi araçlarla gerçekleşmektedir. Bu sayede mal güvende kalmaktadır.

HİZMET HAKKINDA BAZI GÖRSELLER

Lashing Hizmetini Kim Yapar ?

Lashing işlemi Türk Ticaret Kanunu ve Incoterms 2010 kurallarına göre satıcı yani gönderici tarafından yapılmak mecburiyetindedir. Bu işlem eşyanın hazır olduktan sonra ambalajlanması esnasında gerçekleşir. gönderen, eşyayı zarar ve ziyadan koruyacak şekilde ambalajlamak mecburiyetindedir. Ayrıca gönderici, eşyanın boşaltım sırasında meydana gelecek hasarı engellemek adına işaretleme yapması gerekiyorsa bu işaretlemeyi de yapmak mecburiyetindedir ki bunu mal yüklenirken yapar.

Ofisimizi ziyaret ederek veya Telefon , mail yoluyla 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp hattımız dan da bilgi aktarımı sağlayabilirsiniz.

2013 yılından bu yana kurumsal ve öncü adımlarla sektörümüze yön vermeye devam ediyoruz.

X