Konteyner Brandalama Hizmeti

Brandalama , Malların alıcıya güvenli bir şekilde ulaşması lojistik firması açısından önem teşkil etmektedir. Taşınmakta olan malların çıkış noktasından varış noktasına ulaşıncaya kadar tek araçla ulaştırılabilmesi sadece karayolu modunda mümkündür. Bu da malların konteyner taşımacılığı ile sağlanmaktadır.

 

Konteyner Nedir

Türk Dil Kurumu’nun tanımına göre; ‘Çeşitli eşyaları taşımak için uluslararası standartlara göre yapılmış büyük sandık’ olarak tanımlanmıştır. Başka bir tanıma göre ise, yük taşımacılığı alanında taşınmakta olan malların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan, üst üste istiflenebilen, farklı boyutları olan kutulardır.

Konteyner modellerine baktığımızda üstü açık konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Taşımacılık esnasında taşınmakta olan malların zarar görmemesi lojistik şirketi tarafından çok önemlidir.  Bir yük gemisini düşündüğümüzde denizde rotasını izlerken yağmur, fırtına, kar veya dolu gibi durumlar gerçekleşebilir. Bu durumlar göz önüne alındığında lojistik firmalarının bu gibi riskler için açık konteyner türleri olsun, soğutmalı konteyner olsun içerisinde bulunan malların zarar görmemesi için önlemler almak zorundadırlar. Bu önlemler için paketleme ve brandalama işlemi gerçekleştirmektedirler.

HİZMET HAKKINDA BAZI GÖRSELLER

Lashing Hizmetini Kim Yapar ?

Lashing işlemi Türk Ticaret Kanunu ve Incoterms 2010 kurallarına göre satıcı yani gönderici tarafından yapılmak mecburiyetindedir. Bu işlem eşyanın hazır olduktan sonra ambalajlanması esnasında gerçekleşir. gönderen, eşyayı zarar ve ziyadan koruyacak şekilde ambalajlamak mecburiyetindedir. Ayrıca gönderici, eşyanın boşaltım sırasında meydana gelecek hasarı engellemek adına işaretleme yapması gerekiyorsa bu işaretlemeyi de yapmak mecburiyetindedir ki bunu mal yüklenirken yapar.

Ofisimizi ziyaret ederek veya Telefon , mail yoluyla 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp hattımız dan da bilgi aktarımı sağlayabilirsiniz.

2013 yılından bu yana kurumsal ve öncü adımlarla sektörümüze yön vermeye devam ediyoruz.

X