Gözetim ve Survey Hizmeti

Gerçekleştirilecek ihracat ve ithalat projelerinizde emtianın alım ve satım sözleşmelerinde belirtilen tonaj, teknik özellikler ve kaliteye uygunluğunu firmanız adına denetler ve alınan sonuç ve bulgularımız ile ilgili nihayi raporumuzu standartlara göre hazırlarız. İthalat ve İhracat projelerinizde yapacağımız Gözetim (Survey) hizmetlerimizi yükleme veya tahliye limanında gerçekleştirmekteyiz.

Bazı emtialar özellikleri nedeniyle laboratuar analizlerine tabi tutulmaktadır. Gözetim Raporları yükleme tamamlandığı anda tamamlanmış olur. Böylece varsa emtia ile ilgili farklılıkları, aksaklıkları ve hasarları gemi yola çıkmadan önce raporlarımıza istinaden öğrenme imkanınız olur ki bu da Sizlere emtia yola çıkmadan önce değiştirme ve durdurma imkanı vermiş olur.

Aynı zamanda sipariş ettiğiniz mamülün üretim sürecinin tamamına refakat ederek üretimin her safhasında günlük raporlarımız ile alıcıyı bilgilendiririz. Yine aynı şekilde üretim aşamasında oluşan aksaklık, hasar ve farklılıklara alıcı adına anında müdahale edip gerekirse sözkonusu siparişin üretimini durdurma yoluna kadar gidilir. Durumdan alıcıyı anında haberdar edip, alınacak karar doğrultusunda hasarlı, eksik mamülün telafi edilmesi sağlanır.

HİZMET HAKKINDA BAZI GÖRSELLER

Lashing Hizmetini Kim Yapar ?

Lashing işlemi Türk Ticaret Kanunu ve Incoterms 2010 kurallarına göre satıcı yani gönderici tarafından yapılmak mecburiyetindedir. Bu işlem eşyanın hazır olduktan sonra ambalajlanması esnasında gerçekleşir. gönderen, eşyayı zarar ve ziyadan koruyacak şekilde ambalajlamak mecburiyetindedir. Ayrıca gönderici, eşyanın boşaltım sırasında meydana gelecek hasarı engellemek adına işaretleme yapması gerekiyorsa bu işaretlemeyi de yapmak mecburiyetindedir ki bunu mal yüklenirken yapar.

Ofisimizi ziyaret ederek veya Telefon , mail yoluyla 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp hattımız dan da bilgi aktarımı sağlayabilirsiniz.

2013 yılından bu yana kurumsal ve öncü adımlarla sektörümüze yön vermeye devam ediyoruz.

X