Gemi Güverte Lashing Hizmeti

Gemi güverte Lashing hizmeti, Taşıyıcı firmaların devraldığı malları taşıma esnasında güvende tutmaya yarayan Lashing hizmetidir. Bu hizmet sayesinde taşınan kargodaki malların zarar görmeden alıcı firmalara ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda, kelime anlamı bağlama olan ‘’Lashing’’ kelimesinin ürünleri bağlamak amacı ile kullanıldığı anlamını çıkarabiliriz. Lashing hizmeti, gelişmekte olan bir sektör olduğundan artık yerine oturmuş ve bu hizmet adına verilen güven çok büyük bir seviyede artmıştır. Aynı zamanda, dünyada neredeyse bütün firmalar lashing hizmetlerini kullanarak ticari mallarını güvene alır.
Son olarak, Lashing hizmeti; konteyner lashing ve Gemi Güverte Lashing olmak üzere ikiye ayrılır ve Gemi Güverte Lashing birçok açıdan yaygın olarak kullanılır. Bunun sebebi, ihracat, ithalat veya yurtdışı kargo gibi durumlar söz konusu olduğunda deniz ulaşımları akıllara gelecek ilk ulaşım türüdür. Bu yüzden deniz, okyanus gibi ticaret ağlarında Gemi Güverte Lashing hizmetini sıkça görebiliriz.

 

Gemi Güverte Lashing Hizmeti Amacı

Bu hizmetin amacı, ticari malların çeşitli yol ve hava durumu şartları yüzünden zarar almadan ulaşım noktasına ulaştırabilmektir. Kötü hava şartları, yolda gelecek kaza ve bela durumları aynı zamanda ticari mallarda bozulabilecek olan birçok bölüm vardır. Örneğin; ahşap ticari malzemelerin nem almaması gerekmektedir. Bu yüzden Lashing hizmeti veren bir firma olarak biz tamamen hizmetlerimizi su geçirmez ve neme dayanıklı brandalar sayesinde ticari mallara zarar gelmemesini sağlarız. Bu gibi örneklerde oluşan sıkıntıları önlemek ise tamamen bu hizmetin bir parçasıdır.

HİZMET HAKKINDA BAZI GÖRSELLER

Lashing Hizmetini Kim Yapar ?

Lashing işlemi Türk Ticaret Kanunu ve Incoterms 2010 kurallarına göre satıcı yani gönderici tarafından yapılmak mecburiyetindedir. Bu işlem eşyanın hazır olduktan sonra ambalajlanması esnasında gerçekleşir. gönderen, eşyayı zarar ve ziyadan koruyacak şekilde ambalajlamak mecburiyetindedir. Ayrıca gönderici, eşyanın boşaltım sırasında meydana gelecek hasarı engellemek adına işaretleme yapması gerekiyorsa bu işaretlemeyi de yapmak mecburiyetindedir ki bunu mal yüklenirken yapar.

Ofisimizi ziyaret ederek veya Telefon , mail yoluyla 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp hattımız dan da bilgi aktarımı sağlayabilirsiniz.

2013 yılından bu yana kurumsal ve öncü adımlarla sektörümüze yön vermeye devam ediyoruz.

X